Содржини

20.05.2014   Вести

ФФМ со помош за погодените од катастрофалните поплави во регионот

Фудбалската Федерација на Македонија денес испрати 5 тони вода за лицата погодени од катастрофалните поплави кои ги зафатија Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

ФФМ ќе ги донира приходите од Македонија - Португалија за погодените од поплавите во Србија, БиХ и Хрватска

Фудбалската Федерација на Македонија ќе ги донира сите приходи од претстојниот натпревар на репрезентацијата до 21 година помеѓу Македонија и Португалија за погодените од катастрофалните поплави во Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома.

19.05.2014   Вести

Раководството на ФФМ одржа работен состанок со претседателите на прволигашите

Системот на натпреварување со Б тимови на клубовите од Првата лига и лиценцирањето за следната натпреварувачка сезона беа главните точки на работниот состанок меѓу Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски и Претседателите

14.05.2014   Вести

У-17: Нерешено на пријателскиот натпревар против БиХ

Македонската репрезентација до 17 години одигра нерешено 1:1 против соодветната селекција на Босна и Херцеговина на пријателскиот натпревар одигран во Скопје.

14.05.2014   Вести

Минимален пораз на македонската селекција до 15 години во нивниот прв официјален натревар

Макeдонската репрезентација до 15 години е минимално поразена со 0-1 во првата средба со Босна и Херцеговина.

09.05.2014   Вести

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОДБРАНИЈА НАСЛОВОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Младинците на Металург на пенали го победија Вардар за наслов во Купот на Македонија. Металург славеше со 5:3 во младинското финале на „Филип Втори“ против Вардар.

09.05.2014   Вести

Работнички е победник на купот на Македонија

Екипата на Работнички е освојувач на 22 издание на Купот на Македонија. Во големото финале на Националната арена „Филип Втори“, Работнички го победи Металург со 2:0.

Календар
А репрезентација