Даниел АВРАМОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 7 / 0

Датум на раѓање: 20.02.1995, Скопје, Македонија 

Позиција: Напад

Клуб:  

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Македонија Ѓ.П. (Македонија, Црвена Ѕвезда (Србија), ОФК Београд (Србија), Олимпија Љубљана (Словенија), Војводина (Србија), Вардар (Македонија), Кајсериспор (Турција) 

Прв натпревар: 18.06.2015, Кина - Македонија 2:0 (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

21.10.2021    Вести

ФФМ организираше тренинг камп за судии според највисоките УЕФА критериуми

Нашите судии работеа според програмата на главниот кондициски тренер и тренинг експерт за елитни фудбалски судии во УЕФА...

Календар
А репрезентација