Содржини

11.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Турнир „Миљан Миљаниќ: Пораз од Црна Гора

Репрезентацијата на Македонија до 17 загуби од Црна Гора во првиот натпревар од турнирот „Mиљан Миљаниќ" што се одржува во Стара Пазова, Србија. Противникот славеше победа со 6:5 по подоброто изведување пенали.

07.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 17 години: Македонија ќе учествува на меѓународниот турнир Миљан Миљаниќ во Србија

Младата репрезентација на Македонија ќе учествува на седмиот по ред меѓународен турнир „Миљан Миљаниќ” за фудбалери до 17 години ( генерација 2005 ) во периодот од 10 до 15 мај.

05.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 15 години: Пораз од Белорусија во првиот натпревар на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Белорусија во рамките на првиот меч од силниот меѓународен турнир за фудбалери до 15 години што се одржува во Хрватска.

22.04.2021   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 17 поразена од Црна Гора на вториот контролен натпревар

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Црна Гора во рамките на вториот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции.

20.04.2021   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 17 години: Нерешено против Црна Гора на првиот контролен меч

Репрезентацијата на Македонија до 17 години одигра нерешено против соодветната селекција на Црна Гора во рамките на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции.

29.03.2021   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 16 години: Победа со 2:1 против Босна и Херцеговина

Младата репрезентација на Македонија славеше победа против селекцијата на Босна и Херцеговина во рамките на вториот натпревар од меѓународниот развоен турнир за фудбалери до 16 години ( генерација 2005 ) што се одржува во нашата земја.

24.03.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 16 години: Македонија поразена со 2:0 од Бугарија

На тренинг центарот „ Петар Милошевски", во комплексот Куќа на фудбалот, репрезентацијата на Македонија предводена од селекторот Тони Јакимовски загуби со 2:0 од Бугарија. 

Календар
А репрезентација