Прва младинска супер лига

Резултати од минатото коло

14:00 03.12.2022
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
2 - 0
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС
13:00 04.12.2022
ФК ПЕЛИСТЕР
2 - 1
ФК ШКУПИ- 1927
12:00 04.12.2022
ФК ПОБЕДА
3 - 1
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
12:00 04.12.2022
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
0 - 3
ФК ВАРДАР
12:00 03.12.2022
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ
-
ФК РАБОТНИЧКИ
13:00 03.12.2022
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010
0 - 5
ФК ШКЕНДИЈА

Следно коло

28.01.2023
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС
-
ФК ШКЕНДИЈА
28.01.2023
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010
-
ФК РАБОТНИЧКИ
28.01.2023
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ
-
ФК ВАРДАР
28.01.2023
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
28.01.2023
ФК ПОБЕДА
-
ФК ШКУПИ- 1927
28.01.2023
ФК ПЕЛИСТЕР
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Табела - Прва младинска супер лига - Коло 11

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 5 11 6 0 5 15 18
ФК РАБОТНИЧКИ 8 10 5 1 4 17 16
ФК ВАРДАР 4 11 7 0 4 9 21
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 2 11 8 0 3 15 24
ФК ШКУПИ- 1927 3 11 7 2 2 10 23
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 1 11 8 1 2 12 25
ФК ПЕЛИСТЕР 7 11 6 0 5 1 18
ФК ПОБЕДА 6 11 5 3 3 10 18
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 10 11 2 1 8 -14 7
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ 9 10 3 0 7 -15 9
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010 12 11 1 2 8 -31 5
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС 11 11 1 2 8 -29 5
А репрезентација