Дамјан ШИШКОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 6 / 0

Датум на раѓање: 18.03.1995, Скопје, Македонија  

Позиција: Голман

Клуб: Докса, Кипар

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Гент (Белгија), Лахти (Финска), Ропс (Финска)

Прв натпревар: 05.09.2020, Скопје, Македонија - Ерменија 2:1 (Лига на нации 20/21)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација