Тихомир КОСТАДИНОВ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 13 / 0

Датум на раѓање: 04.03.1996, Валандово, Македонија 

Позиција: Среден ред

Клуб: Ружомберок, Словачка

Поранешни клубови: СЦ Истатов (Македонија), Миравци (Македонија), Тиверија Струмица (Македонија), Тетекс Тетово (Македонија), Дукла Бистрица (Словачка), Злате Моравце (Словачка)

Прв натпревар: 16.11.2019, Виена, Австрија - Македонија 2:1 (квалификации за ЕУРО 2020)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

20.05.2024    Вести

31 финале во Купот на Македонија. Тиквеш и Воска Спорт во битка за својот прв трофеј

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МКТickets....

Календар
А репрезентација