Прва МФЛ

Резултати од минатото коло

13:00 16.12.2020
ФК ШКЕНДИЈА
0 - 1
ФК ПЕЛИСТЕР
13:00 16.12.2020
ФК БЕЛАСИЦА
0 - 3
ФК ВАРДАР
13:00 16.12.2020
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
2 - 3
ФК РЕНОВА
13:00 16.12.2020
ФК ШКУПИ- 1927
1 - 2
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
13:00 16.12.2020
ФК РАБОТНИЧКИ
2 - 1
ФК БОРЕЦ 1919
13:00 16.12.2020
ФК СИЛЕКС
1 - 2
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Следно коло

14:00 14.02.2021
ФК СИЛЕКС
-
ФК ШКЕНДИЈА
14:00 14.02.2021
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК РАБОТНИЧКИ
14:00 14.02.2021
ФК БОРЕЦ 1919
-
ФК ШКУПИ- 1927
14:00 14.02.2021
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
14:00 14.02.2021
ФК РЕНОВА
-
ФК БЕЛАСИЦА
14:00 14.02.2021
ФК ВАРДАР
-
ФК ПЕЛИСТЕР

Табела - Прва МФЛ - Коло 18

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКУПИ- 1927 2 18 9 6 3 11 33
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 3 18 10 3 5 7 33
ФК БЕЛАСИЦА 12 18 2 3 13 -29 9
ФК ПЕЛИСТЕР 10 18 4 6 8 -7 18
ФК ВАРДАР 6 18 6 7 5 0 25
ФК РЕНОВА 9 18 4 7 7 -6 19
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ 4 18 7 7 4 5 28
ФК БОРЕЦ 1919 5 18 7 4 7 0 25
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 11 18 5 2 11 -10 17
ФК СИЛЕКС 8 18 6 4 8 3 22
ФК РАБОТНИЧКИ 7 18 5 9 4 2 24
ФК ШКЕНДИЈА 1 18 11 6 1 24 39
А репрезентација