Прва пионерска супер лига

Резултати од минатото коло

14:00 04.12.2022
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС
4 - 1
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
13:00 03.12.2022
ФК ШКУПИ- 1927
1 - 1
ФК ПЕЛИСТЕР
12:00 03.12.2022
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
2 - 0
ФК ПОБЕДА
12:00 03.12.2022
ФК ВАРДАР
1 - 1
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
13:00 03.12.2022
ФК РАБОТНИЧКИ
4 - 0
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ
11:00 04.12.2022
ФК ШКЕНДИЈА
4 - 1
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010

Следно коло

28.01.2023
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС
-
ФК ШКЕНДИЈА
28.01.2023
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010
-
ФК РАБОТНИЧКИ
28.01.2023
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ
-
ФК ВАРДАР
28.01.2023
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
28.01.2023
ФК ПОБЕДА
-
ФК ШКУПИ- 1927
28.01.2023
ФК ПЕЛИСТЕР
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Табела - Прва пионерска супер лига - Коло 11

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 5 11 5 2 4 6 17
ФК РАБОТНИЧКИ 2 11 7 2 2 12 23
ФК ВАРДАР 8 11 3 4 4 -3 13
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 4 11 5 3 3 12 18
ФК ШКУПИ- 1927 11 11 1 4 6 -12 7
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 6 11 4 2 5 -1 14
ФК ПЕЛИСТЕР 1 11 7 4 0 17 25
ФК ПОБЕДА 10 11 2 4 5 -7 10
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 3 11 7 1 3 17 22
ФК КУЛ-ЗДРАВЈЕ 9 11 4 1 6 -7 13
ФК КУМАНОВА-МИЛАНО 2010 7 11 4 2 5 -10 14
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС 12 11 2 1 8 -24 7
А репрезентација