Ѓоко ЗАЈКОВ

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 17 / 1

Датум на раѓање: 10.02.1995, Скопје, Македонија

Позиција: Одбрана

Клуб: Левски Софија (Бугарија)

Поранешни клубови: Шарлроа (Белгија), Рен (Франција), Работнички (Македонија); 

Прв натпревар:  02.06.2016, Skopje, МАКЕДОНИЈА - ИРАН 1:3 (пријателски натпревар)

Прв гол: 11.10.2020, Талин, Естонија - Македонија 3:3 (Лига на нации 20/21)
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација