Стефан СПИРОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 44 / 1 

Датум на раѓање:  23.08.1990, Битола, Македонија 

Позиција: Среден ред

Клуб: АЕК Ларнака, Кипар 

Поранешни клубови: Пелистер (Македонија), Работнички (Македонија), Борац Чачак (Србија), Берое Стара Загора (Бугарија), Вардар (Македонија), Ференцварош (Унгарија), Хапоел Тел Авив (Израел)

Прв натпревар: 10.08.2011, Баку, Азербејџан - Македонија (пријателски натпревар)

Прв гол: 28.03.2017, Скопје, Македонија - Белорусија (пријателски натпревар)
   
   
А репрезентација