Содржини

02.06.2021   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години: Минимален пораз од Бугарија

Младата репрезентација на Македонија загуби минимално 1:0 од соодветната селекција на Бугарија на гостински терен во рамките на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции

15.04.2021   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години одигра нерешено против Црна Гора на вториот контролен меч

Репрезентацијата на Македонија до 19 години одигра нерешено 1:1 против соодветната селекција на Црна Гора во рамките на вториот контролен меч одигран на тренинг центарот „ Петар Милошевски “.

13.04.2021   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Победа против Црна Гора на првиот контролен натпревар

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше победа против Црна Гора во рамките на првата контролна средба одиграна меѓу овие две селекции.

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација