Содржини

11.06.2021   Вести

Иван Тричковски и Егзон Бејтулаи за очекувањата од натпреварот со Австрија

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство.

Календар
А репрезентација