Столе ДИМИТРИЕВСКИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 48 / 0

Датум на раѓање: 5.12.1993, Куманово, Македонија 

Позиција: Голман 

Клуб: Рајо Ваљекано, Шпанија

Поранешни клубови:  Работнички (Македонија), Удинезе (Италија), Кадиз (Шпанија), Гранада (Шпанија), Гимнастик Тарагона (Шпанија); 

Прв натпревар: 12.11.2015, Скопје, Македонија - Црна Гора (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација