Столе ДИМИТРИЕВСКИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 48 / 0

Датум на раѓање: 5.12.1993, Куманово, Македонија 

Позиција: Голман 

Клуб: Рајо Ваљекано, Шпанија

Поранешни клубови:  Работнички (Македонија), Удинезе (Италија), Кадиз (Шпанија), Гранада (Шпанија), Гимнастик Тарагона (Шпанија); 

Прв натпревар: 12.11.2015, Скопје, Македонија - Црна Гора (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација