Езѓан АЛИОСКИ

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 50 / 10 

Датум на раѓање: 12.02.1992, Прилеп (Македонија)

Позиција: Одбрана / Среден ред

Клуб: Ал Ахли (Саудиска Арабија)

Поранешни клубови: Јанг Бојс (Швајцарија), Шафхаузен (Швајцарија), Лугано (Швајцарија), Лидс Јунајтед (Англија);

Прв натпревар: 11.10.2013, Кардиф, ВЕЛС - МАКЕДОНИЈА (калификации за СП 2014)

Прв гол: 05.09.2016, Скадар, АЛБАНИЈА - МАКЕДОНИЈА (калификации за СП 2018)

   
   
Актуелности

21.10.2021    Вести

ФФМ организираше тренинг камп за судии според највисоките УЕФА критериуми

Нашите судии работеа според програмата на главниот кондициски тренер и тренинг експерт за елитни фудбалски судии во УЕФА...

Календар
А репрезентација