Елиф ЕЛМАС

Објавено на 27 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови:  33 / 7

Датум на раѓање: 24.09.1999, Скопје, Македонија

Позиција: Среден ред

Клуб: Наполи, Италија 

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Фенербахче (Турција)

Прв натпревар: 11.06.2017, Скопје, Македонија - Шпанија 1:2 (квалификации за СП 2018)

Прв гол: 21.03.2019, Македонија - Летонија 3:1 (квалификации за ЕУРО 2020)
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација