Бобан НИКОЛОВ

Објавено на 27 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 38 / 2

Датум на раѓање: 28.07.1994, Штип, Македонија 

Позиција: Среден ред

Клуб: Шериф Тираспол, Молдавија

Поранешни клубови: Брегалница Штип (Македонија), Академија Хаџи (Романија), Виторул Констанца (Романија), Вардар (Македонија), МОЛ Фехервар (Унгарија), Лече (Италија)

Прв натпревар: 29.05.2016, Азербејџан - Македонија 1:3 (пријателски натпревар)

Прв гол: 24.03.2017, Вадуц, Лихтенштајн - Македонија 0:3 (квалификации за СП 2018)
   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација