Кире РИСТЕВСКИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 50 / 0

Датум на раѓање: 22.10.1990, Битола, Македонија 

Позиција: Одбрана 

Клуб: Ујпешт, Унгарија

Поранешни клубови:  Пелистер (Македонија), Елбасан (Албанија), Славија Софија (Бугарија), Тирана (Албанија), Работнички (Македонија), Вашаш (Унгарија)

Прв натпревар: 05.04.2014, Скопје, Македонија - Летонија (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

Календар
А репрезентација