Енис БАРДИ

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 40 / 6

Датум на раѓање: 02.07.1995, Скопје, Македонија

Позиција: Среден ред

Клуб: Леванте (Шпанија)

Поранешни клубови: Шкупи 1927 Скопје, Брондби (Данска), Преспа Бирлик (Шведска), Ујпешт (Унгарија); 

Прв натпревар: 27.03.2015, Скопје, МАКЕДОНИЈА - БЕЛОРУСИЈА 1:2 (ЕУРО 2016 квалификации)

Прв гол: 09.10.2017, Струмица, Македонија - Лихтенштајн (квалификации за СП 2018)
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација