Александар ТРАЈКОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови:  71 / 18

Датум на раѓање: 05.09.1992, Скопје, Македонија 

Позиција: Напад

Клуб: Алборг, Данска 

Поранешни клубови: Цементарница 55 (Македонија), Интер Запрешиќ (Хрватска), Мехелен (Белгија), Ѕулте Варегем (Белгија), Палермо (Италија), Мајорка (Шпанија). 

Прв натпревар: 10.08.2011, Баку, Азербејџан - Македонија 0:1 (пријателски натпревар)

Прв гол: 14.08.2013, Скопје, Македонија - Бугарија 2:0 (пријателски натпревар)
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација