Содржини

29.03.2021   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација на Македонија до 21 година: Убедлива победа против Бугарија

Репрезентацијата на Македонија до 21 година славеше убедлива победа од 5:1 против соодветната селекција на Бугарија во последниот натпревар од меѓународниот турнир „Анталија Куп 2021".

27.03.2021   Репрезентации - До 21 год

„Анталија Куп 2021" - Нерешено против Словачка

Рапрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 2:2 против Словачка во рамките на второто коло од меѓународниот турнир „Анталија Куп 2021".

24.03.2021   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 поразена од Казахстан во првото коло од Анталија куп 2021

Младата репрезентација на Македонија предводена од селекторот Благоја Милевски загуби со 2:1 од Казахстан во рамките на првиот натпревар од силниот меѓународен пријателски турнир кој се одржува во Анталија, Турција.

Календар
А репрезентација