Содржини

19.08.2014   Вести

Преглед на голови од Прва и Втора МФЛ

Во третиот круг од Првата фудбалска лига беа одиграни пет натпревари на кои беа постигнати вкупно 16 голови.

15.08.2014   Вести

УЕФА на 19. септември ќе ги одреди 13 градови домаќини на ЕУРО 2020

Извршниот одбор на УЕФА на 19. септември во Женева ќе ги одреди 13 градови кои ќе бидат домаќини на Европското првенство 2020 година.

14.08.2014   Вести

Македонија на 76. место на ФИФА ранг листата

Македонската А репрезнетација е рангирана на 76. место на најновата листа на ФИФА објавена денеска од Светската фудбалска асоцијација.

13.08.2014   Вести

У-21: Израел славеше на „Филип Втори“

Македонската репрезентација до 21. година загуби од Израел во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2015.

12.08.2014   Вести

У-18: Две контролни пресметки против Романија

Репрезентацијата на Македонија до 18. години на 15. август (петок) и два дена подоцна во Букурешт ќе одигра два контролни натпревари со селекцијата на Романија.

11.08.2014   Вести

Станојковиќ - Верувам во тимот, Ќириќ - Создаваме нова генерација

Македонската репрезентација до 21 година денеска го имаше првиот собир пред квалификацискиот натпревар против Израел во среда од 20.00 часот на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Календар
А репрезентација