Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите на А репрезентацијата против Летонија и Словенија

Објавено на 13 Март, 2019 во Вести, Вести


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. За натпреварите против Летонија на 21. март во Скопје на Националната арена „Филип Втори“ и гостинскиот дуел со Словенија на 24. март во Љубљана, нашиот предводник ќе смета на следните фудбалери: 

Собирот на А репрезентацијата на Македонија е закажан за 18. март (понеделник) во 12:00 часот во хотел „Гранд Плаза“ во Скопје. 
   
   
А репрезентација