Содржини

20.10.2014   Вести

Македонската репрезентација до 16. години против Романија ќе одигра два контролни натпревари

Националниот тим на Македонија до 16. години ќе одигра два пријателски натревари против репрезентацијата на Романија.

17.10.2014   Вести

Футсал спектакл во Скопје

Фудбалската федерација на Македонија од 26. до 29. октомври е организатор на меѓународен футсал турнир на кој ќе учествуваат силните селекции на Шпанија, Финска и Турција.

15.10.2014   Вести

ФФМ со поддршка на ФАРЕ акциона недела

Во „Куќата на фудбалот“ денеска беше презентирана програмата за годинашната ФАРЕ акциона недела против национализмот, расизмот и дискриминацијата во европскиот фудбал.

14.10.2014   Вести

Благоја Милевски - Тимската игра е на прво место, само тоа ќе не води кон успех

Македонската репрезентација до 21. година славеше победа од 2:1 против Романија на првиот натпревар на Благоја Милевски како предводник на нашите надежи.

12.10.2014   Вести

Спремни за дуелот со Украина

Македонската репрезентација ги заврши подготовките за натпреварот со Украина, во третото коло од квалификациите за ЕП 2016 Франција.

10.10.2014   Вести

Победа! Македонија - Луксембург 3-2

Македонската А репрезентација ја оствари првата победа во квалификациите за ЕП 2016 во Франција.

09.10.2014   Вести

ОДЛУКИ ОД СЕДНИЦА НА УО НА ФФМ ОДРЖАНА НА 9. ОКТОМВРИ 2014

Управниот одбор на ФФМ на седницата одржана на 9. октомври 2014 година ги донесе следните одлуки:

Календар
А репрезентација