Содржини

21.05.2014   Вести

Извлекување на двојки за бараж натпревари во Втора Лига

Ве известуваме дека на ден 26.05.2014 година во 14,00 часот во салата за состаноци на ФФМ ќе биде извршено извлекување на двојки за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ.

20.05.2014   Вести

Македонија Ѓорче Петров е победник на кадетскиот куп на Македонија

Македонија Ѓорче Петров го освои овогодинешниот кадетскиот Куп на Македонија, откако во денешното финале славеа со 4:1 (1-0) против екипата на Тетекс Тетово.

20.05.2014   Вести

ФФМ со помош за погодените од катастрофалните поплави во регионот

Фудбалската Федерација на Македонија денес испрати 5 тони вода за лицата погодени од катастрофалните поплави кои ги зафатија Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

ФФМ ќе ги донира приходите од Македонија - Португалија за погодените од поплавите во Србија, БиХ и Хрватска

Фудбалската Федерација на Македонија ќе ги донира сите приходи од претстојниот натпревар на репрезентацијата до 21 година помеѓу Македонија и Португалија за погодените од катастрофалните поплави во Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома.

19.05.2014   Вести

Раководството на ФФМ одржа работен состанок со претседателите на прволигашите

Системот на натпреварување со Б тимови на клубовите од Првата лига и лиценцирањето за следната натпреварувачка сезона беа главните точки на работниот состанок меѓу Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски и Претседателите

14.05.2014   Вести

У-17: Нерешено на пријателскиот натпревар против БиХ

Македонската репрезентација до 17 години одигра нерешено 1:1 против соодветната селекција на Босна и Херцеговина на пријателскиот натпревар одигран во Скопје.

14.05.2014   Вести

Минимален пораз на македонската селекција до 15 години во нивниот прв официјален натревар

Макeдонската репрезентација до 15 години е минимално поразена со 0-1 во првата средба со Босна и Херцеговина.

09.05.2014   Вести

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОДБРАНИЈА НАСЛОВОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Младинците на Металург на пенали го победија Вардар за наслов во Купот на Македонија. Металург славеше со 5:3 во младинското финале на „Филип Втори“ против Вардар.

Календар
А репрезентација