Содржини

02.06.2021   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години: Минимален пораз од Бугарија

Младата репрезентација на Македонија загуби минимално 1:0 од соодветната селекција на Бугарија на гостински терен во рамките на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции

28.05.2021   Репрезентации - До 17 год жени

Летен камп за млади фудбалерки во Нов Дојран

Во периодот од 20 до 27 мај во Нов Дојран се одржа летен камп за млади фудбалерки родени 2007, 2008 и 2009 година.

21.05.2021   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 година: Селекторот Благоја Милевски го објави списокот на играчи за мечот со Словенија

Македонската репрезентација до 21 година на 3. јуни во словенечки Терме Чатеж ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Словенија.

11.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Турнир „Миљан Миљаниќ: Пораз од Црна Гора

Репрезентацијата на Македонија до 17 загуби од Црна Гора во првиот натпревар од турнирот „Mиљан Миљаниќ" што се одржува во Стара Пазова, Србија. Противникот славеше победа со 6:5 по подоброто изведување пенали.

07.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 17 години: Македонија ќе учествува на меѓународниот турнир Миљан Миљаниќ во Србија

Младата репрезентација на Македонија ќе учествува на седмиот по ред меѓународен турнир „Миљан Миљаниќ” за фудбалери до 17 години ( генерација 2005 ) во периодот од 10 до 15 мај.

05.05.2021   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 15 години: Пораз од Белорусија во првиот натпревар на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Младата репрезентација на Македонија загуби од соодветната селекција на Белорусија во рамките на првиот меч од силниот меѓународен турнир за фудбалери до 15 години што се одржува во Хрватска.

Календар
А репрезентација