Содржини

24.05.2014   Вести

ЖФК Кочани се победници на женскиот куп

ЖФК Кочани го освои купот на Македонија во женска конкуренција за натпреварувачка 2013/2014 год. откако во финалето убедливо ги совладаа со 5-2 Битолски “Конзули“.

23.05.2014   Вести

Повик

Согласно потпишаниот меморандум за соработка помеѓу Фудбалската Федерација на Р.М. и Министерството за труд и социјална политика кој овозможува користење на бесплатен фудбалски тренинг во клубовите од Првата македонска фудбалска лига, ги информира

22.05.2014   Вести

Прес конфернција на селекторот Бобан Бабунски пред натреварот со Португалија.

Репрезентација до 21 година утре во 18,00 часот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра шестиот натпревар во квалификацискиот циклус за пласман на следното Европско Првенство кое наредната година се одржува во Чешка.

21.05.2014   Вести

Академија Пандев е победник на купот на Македонија во конкуренција на пионери

ФК Академија Пандев е победник на пионерскиот куп на Македонија. Струмичани во „комшиското финале“ беа подобри од ФК Кожув (Миравци) со 2:0 (2-0) и сосема заслужено стигнаа до пехарот наменет за победникот на купот.

21.05.2014   Вести

Искра Јуниор е нов победник на купот на Македонија во конкуренција на помлади пионери

Младите фудбалерите на Искра Јуниор се победници на македонскиот фудбалски куп во конкуренција на помлади пионери. Тие во финалниот натревар славеа победа од 1:0 (0-0) против екипата на Милано.

21.05.2014   Вести

Извлекување на двојки за бараж натпревари во Втора Лига

Ве известуваме дека на ден 26.05.2014 година во 14,00 часот во салата за состаноци на ФФМ ќе биде извршено извлекување на двојки за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ.

20.05.2014   Вести

Македонија Ѓорче Петров е победник на кадетскиот куп на Македонија

Македонија Ѓорче Петров го освои овогодинешниот кадетскиот Куп на Македонија, откако во денешното финале славеа со 4:1 (1-0) против екипата на Тетекс Тетово.

20.05.2014   Вести

ФФМ со помош за погодените од катастрофалните поплави во регионот

Фудбалската Федерација на Македонија денес испрати 5 тони вода за лицата погодени од катастрофалните поплави кои ги зафатија Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

ФФМ ќе ги донира приходите од Македонија - Португалија за погодените од поплавите во Србија, БиХ и Хрватска

Фудбалската Федерација на Македонија ќе ги донира сите приходи од претстојниот натпревар на репрезентацијата до 21 година помеѓу Македонија и Португалија за погодените од катастрофалните поплави во Србија, БиХ и Хрватска.

20.05.2014   Вести

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома

Центар за Едукација на тренери при ФФМ објавува упис на кандидати за добивање на УЕФА Б тренерска диплома.

Календар
А репрезентација