Содржини

23.01.2015   Вести

Висок претставник на УЕФА гостин на ФФМ. Европскиот Супер куп главна тема на работната посета

Теодор Теодоридис, висок претставник на Уефа и одговорен на одделот за соработка со националните сојузи денеска има работна посета на Фудбалската федерација на Македонија и Владата на нашата земја.

21.01.2015   Вести

Горан Станиќ: Имам доверба во младите фудбалери

Горан Станиќ, поранешниот фудбалер на Вардар, Цементарница, Работнички, интернационалец во Словенија, Шкотска и Шпанија по петнаесетина години се враќа во македонскиот фудбал.

20.01.2015   Вести

ФФМ дел од УЕФА проектот Капитени на промени

УЕФА оваа недела ја започна програмата Капитени на промени, каде учесниците се стремат кон развој на проекти за различност и инклузија во фудбалскиот менаџмент низ европските земји.

16.01.2015   Вести

Имплементација на интернет платформа за тренерски дневник во национални селекции и ФФМ Академија

Фудбалската федерација на Македонија организираше еднодневна обука и едукација за имплементација на интернет платформа на водење тренерски дневник.

13.01.2015   Вести

Репрезентацијата до 21 година на 5. февруари ги дознава противниците за пласман на ЕП 2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година на 5. февруари на извлекување во Нион, Швајцарија ќе ги добие противниците за квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2017 година.

25.12.2014   Вести

Паралелка Скопје забележа убедлива победа над велешката паралелка

На стадионот „Млади Лавови" во општина Ѓорче Петров контролен натпревар одиграа фудбалските паралелки на Скопје и Велес. Убедлива победа од 5-0 забележа скопската паралелка.

Календар
А репрезентација