Содржини

04.09.2015   А репрезентација - Вести

На победа! Против Луксембург мораме да бидеме на највисоко ниво

Во седмиот настап во квалификациите за Европското првенство, македонската А репрезентација утре на гостински терен против Луксембург ја бара втората победа во циклусот за ЕУРО 2016.

03.09.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ: Максимален фокус на Луксембург

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Мирко Ивановски на официјалната прес конференција спроти квалификациската пресметка со Луксембург ги споделија очекувањата за саботниот дуел.

03.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Максимален фокус на Луксембург

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Мирко Ивановски на официјалната прес конференција спроти квалификациската пресметка со Луксембург ги споделија очекувањата за саботниот дуел.

31.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

31.08.2015   А репрезентација - Вести

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

24.08.2015   А репрезентација - Вести

Саша Ќириќ: На местото на повредениот Костовски повикан е Крсте Велковски

Во пресрет на квалификационите натпревари против Луксембург и Шпанија селекторот Друловиќ дополнително го повика Даниел Божиновски како трет голман, а Крсте Велковски е повикан на место на повредениот Костовски.

21.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Очекувам да издвојуваме победа над Луксемубрг

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ, по објавувањето на списокот на повикани фудбалери за квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија истакна дека не очекувааат двa значајни дуела.

17.08.2015   А репрезентација - Вести

Финални подготовки на младите женски репрезентации

Женската селекција на Македонија до 19 години во периодот од 17 до 20 август во Дојран ќе ги започне подготовките пред квалификацискиот турнир кој е закажан за септември, во нашиот главен град.

Календар
А репрезентација