Содржини

16.02.2015   Вести

Милевски: Праќаме порака дека сите се активни репрезентативци

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски во Анталија имаше прилика да ги проследи настапите на репрезентативците кои со своите клубови играат контролни натпревари во турскиот град.

13.02.2015   Вести

Целта е да го подобриме фудбалскиот амбиент. Состанок со Комесарите за безбедност на клубовите

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа работен состанок меѓу претставници на Комисијата за безбедност во федерацијата и комесари и заменици-комесари за безбедност на клубовите од Прва и Втора лига.

11.02.2015   Вести

Работен состанок со делегатите од Прва и Втора МФЛ

На помалку од три седмици до почетокот на пролетниот дел од Првата и Втората македонска фудбалска лига денеска во хотелот „Континентал“, Фудбалската федерација на Македонија организираше работен состанок со делегатите на натпреварите од Прва и Втора

09.02.2015   Вести

Ранготов и Скендеровски: Позитивни очекувања пред двомечот со Грузија

Македонската А футсал репрезентација денес со почеток од 20 часот и 15 минути во спортскатa сала „Јане Сандански" ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари против селекцијата на Грузија.

06.02.2015   Вести

Благоја Милевски: Нема лесни противници, ќе се надигруваме со сите

Младата репрезентација на Македонија вчера на извлекување во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациската група за Европското првенство 2017. година.

05.02.2015   Вести

Младата репрезентација во група со Франција, Шкотска, Северна Ирска, Исланд, Украина

Репрезентацијата на Македонија до 21 година на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за Европското Првенство во Полска 2017 година.

05.02.2015   Вести

Скендеровски: Последен тест пред најважните квалификации во нашата футсал историја

Македонската А футсал репрезентација на 9. и 10. февруари во спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе одигра два контролни натпревари против Грузија.

Календар
А репрезентација