Содржини

01.04.2015   Вести

Милевски: Бевме цврсти, организирани и со желба да успееме

Македонската репрезентација до 21 година ја продолжи серијата позитивни резултати одигрувајќи нерешено 1:1 против Словенија на гостински терен во Цеље.

31.03.2015   Вести

Фудбалската федерација овозможува еднакви можности за сите

Капитени на промени вклучува низа УЕФА проекти кои се одвиваат во голем број од европските земји каде учесниците се стремат кон развој на проекти за различност и инклузија во фудбалскиот менаџмент.

30.03.2015   Вести

Словенија – Македонија 1-1. Одличен натпревар за Македонија до 21 година.

Репрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 1-1 против Словенија на контролниот натпревар одигран на гостински терен во Цеље.

30.03.2015   Вести

У-16 Македонија издвојува минимална победа над Сан Марино

Репрезентацијата на Македонија до 16 години ја совлада селекцијата на Сан Марино со 1:0 на воведниот натпревар од развојниот турнир кој се одржува во Гибралтар.

Календар
А репрезентација