Македонската А репрезентација евентуалното финале за ЕВРО 2020 ќе го игра во Грузија или Белорусија

Објавено на 22 Ноември, 2019 во Вести, Вести


Македонската фудбалска репрезентација доколку го совлада Косово во полуфиналето од Лига на Нации, натпреварот за пласман на ЕВРО 2020 ќе го игра на гости во Грузија или Белорусија, односно домаќин ќе биде подобриот од дуелот Грузија - Белорусија беше одлучено по денешната ждрепка за баражите во Лигата на нации во Нион.

Македонија за да се пласира во финалето ќе мора да победи против Косово на домашен терен на 26. март 2020 година. Евентуалното финале, македонската репрезентација ќе го одигра на 31. март 2020 година. 
   
   
А репрезентација