Познати четвртфиналистите во Купот на Македонија

Објавено на 20 Октомври, 2021 во Куп на Македонија, Вести


Денеска беа одиграни натпреварите од 1/8 финалето од Купот на Македонија. Вардар, Македонија Ѓ.П, Пелистер и Струга Трим Љум по изведување пенали обезбедија место меѓу осумте најдобри екипи во куп натпреварувањето. Екипата на Шкендија беше убедлива во локалното дерби против Ренова, а актуелниот бранител на трофејот, тимот на Силекс беше подобар од Беласица во Струмица. 

КУП на МАКЕДОНИЈА - 1/8 финале: 

Академија Пандев - Македонија Ѓ.П.  4:5 по изведување пенали (1:1) 

Брегалница - Охрид 4:0

Пелистер - Работнички 5:4 по изведување пенали (0:0)

Шкендија - Ренова 5:0

Шкупи - Тиквеш 1:0

Струга Трим Љум - Борец 5:4 по изведување пенали (1:1)

Вардар - Скопје 4:2 по изведување пенали (0:0)

Беласица - Силекс 2:4   
   
Актуелности

26.02.2024    Антидопинг

ФФМ организираше две антидопинг работилници

Работилниците беа организирани за македонските репрезентативки од А селекцијата и младите репрезентативци до 17 години. ...

Календар
А репрезентација