Содржини

22.05.2015   Вести

ОФС Прилеп победник во натпреварувањето меѓу репрезентациите од Општинските фудбалски Сојузи

Репрезентацијата на ОФС Прилеп славеше победа од 3:0 против ОФС Скопје во финалниот натпревар одигран на Градскиот стадион во Велес.

22.05.2015   Вести

Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварот против Исланд

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за квалификацискиот натпревар против Исланд кој се игра на 11. јуни на гостински терен во Хафнарфјордур.

21.05.2015   Вести

ЖФК Кочани втора година по ред го освојува женскиот куп

Во вистински возбудливото финале на женскиот Куп на Македонија ЖФК Кочани го совлада неприкосновениот лидер во женскиот фудбал, ЖФК Драгон со победа од 3-2.

20.05.2015   Вести

Работнички ја одбрани титулата во Купот на Македонија

Работнички ја освои својата четврта титула во Купот на Македонија. Баже Илијоски и Марјан Алтипармаковски беа стрелци во победата од 2:1 против Тетекс.

20.05.2015   Вести

Завршни натпревари меѓу репрезентациите од Општинските фудбалски сојузи

Финалните натпревари за репрезентациите од Општинските фудбалски сојузи ќе се одиграат на 20. и 21. мај на Градскиот стадион во Велес.

20.05.2015   Вести

Куп на Македонија: Драгон и Кочани во женската финална пресметка за трофејот

Екипите на Драгон 2014 и Кочани утре со почеток од 15.00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски" го играат финалето од фудбалскиот Куп на Македонија.

20.05.2015   Вести

Куп на Македонија: Тетекс vs. Работнички (Мато vs. Ѓоко)

Живите легенди на Тетекс и Работнички спроти финалето на Купот на Македонија. Блаже Аврамовски - Мато и Ѓоко Стојановски - Бела Мечка и нивните незаборавни сеќавања.

19.05.2015   Вести

Металург победници на Купот на Македонија за младинци

Младинската екипа на Металург ја одбрани титулата во Купот на Македонија. Во 23-то финале од Купот на Македонија за младинци, фудбалерите на Влатко Колев го победија тимот на Шкупи со 3:0.

Календар
А репрезентација