Содржини

03.06.2015   Вести

Одиграни првите бараж натпревари за пополнување на првата и втората Македонска Фудбалска Лига

На 3ти јуни, 2015 со почеток во 16:00 часот беа одиграни три натпревари за пополнување на Втората Македонска Фудбалска Лига и еден натпревар за пополнување на Првата Македонска Фудбалска Лига.

01.06.2015   Вести

Започна тренерскиот курс за УЕФА Б Диплома

На 31 мај, 2015 г, во Спортскиот комплекс на Хотел Истатов започна првиот дел курсот за добивање на УЕФА Б тренерска диплома.

30.05.2015   Вести

Горан Станиќ објави список за три контролни натпревари на репрезентација до 18 години

Репрезентацијата на Македонија до 18 години (1997) во периодот од 31. мај до 11. јуни ќе одигра три пријателски натпревари.

30.05.2015   Вести

Репрезентација до 21 година: Мотивирани, полни со самодоверба и желба за добар резултат

Македонската репрезентација до 21 година ги продолжува подготовките за првиот квалификациски натпревар против Исланд за пласман на Европското првенство.

29.05.2015   Вести

Репрезентација до 21 година ги започна подготовките за Исланд

Македонската репрезентација до 21 година денеска ги започна подготовките за првиот натпревар против Исланд од квалификациите за Европското првенство.

Календар
А репрезентација