Содржини

02.10.2015   Билети

Репрезентација до 19 години: Македонија ги пречекува Англија, Италија и Финска во Скопје

Македонија е домаќин на квалификацискиот турнир за репрезентации до 19 години. На турнирот кој ќе се одигра во Скопје, покрај нашата репрезентација место за пласман во елитната фаза на квалификациите ќе се обидат да изборат Англија, Италија и Финска.

01.10.2015   Билети

Македонија – Украина, билетите по супер промотивна цена. Да ја бодриме Македонија

Македонската А репрезентација на 9. октомври во 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Украина го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство.

31.08.2015   Билети

Информација за замена на билетите купени онлајн

Ве известуваме дека замената на купените онлајн карти за натпреварот Македонија - Шпанија ќе се врши на билетарата во Арена Филип II со работно време од 12:00 - 20:00 часот од 01.09 до 08.09.2015 *(најдоцна два часа пред почетокот на натпреварот).

10.08.2015   Билети

Побрзајте по влезници за МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

Од денеска влезници за квалификацискиот натпревар за ЕП меѓу МАКЕДОНИЈА и ШПАНИЈА на ФФМ пултот во Skopje City Mall.

15.07.2015   Билети

Во продажба билетите за Македонија - Шпанија

Од утре, 16. јули во продажба ќе бидат пуштени влезниците за натпреварот Македонија – Шпанија кој ќе се одигра на 8. септември на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

14.05.2015   Билети

Билетите за финалниот натпревар од Купот на Македонија официјално се пуштени во продажба.

Билетите за финалниот натпревар Работнички - Тетекс од Купот на Македонија, Фудбалската федерација на Македонија преку официјалниот дистрибутер MkTickets официјално ги пушти во продажба.

04.03.2015   Билети

Утврдени цените за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија

Фудбалската Федерација на Македонија ги утврди цените на билетите за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија на 30. март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Календар
А репрезентација