Женската репрезентација на Македонија минимално поразена од Грузија

Објавено на 28 Февруари, 2024 во Вести, А репрезентација жени


Женската репрезентација на Македонија забележа уште еден пораз од соодветната селекција на Грузија. во рамките на вториот контролен натпревар што го одиграа овие две селекции.

Избраничките на селекторот Кирил Изов беа минимално поразени со 1:0.

Двете репрезентации одиграа добар натпревар, со многу трчање и борба на средината на теренот. Македонија имаше неколку добри прилики за постигнување на погодок, но немаше реализација. 

Селекцијата на Грузија единствениот погодок на денешната средба го постигна преку Татуашвили во 17. минута од првиот дел.

Контролен дуел во Тбилиси;

Грузија - Македонија   1:0 (1:0)

Македонија: Ефтинџоска, Комненова, Лимани, Максути, Милчевска, Мојсоска, Панеска, Павловска, Села, Џоклеска, Велкова;

Селектор: Кирил Изов;   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација