Женската репрезентација доживеа убедлив пораз во Белфаст од С. Ирска

Објавено на 29 Ноември, 2021 во Вести, А репрезентација жени


Женската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на гостувањето кај Северна Ирска во меч од 6. коло од квалификациите за СП 2023. 

Нашите девојки го запишаа петтиот пораз во групата. 

Македонија е претпоследна во групата со три бода. Во овие квалификации запишавме победа единствено против Летонија во второто коло.
   
   
А репрезентација