Женска репрезентација до 19 години: Два контролни натпревари против Црна Гора во Подгорица

Објавено на 14 Февруари, 2024 во Вести, До 19 год жени


Женската млада репрезентација на Македонија до 19 години на 17 и 19 февруари ќе одигра два контролни мечеви против соодветната селекција на Црна Гора. 

Двата контролни натпревари ќе бидат одиграни во Подгорица, Црна Гора.

Првиот контролен меч на програмата е на 17 февруари со почеток од 13. часот.

Два дена подоцна предвиден е вториот контролен дуел помеѓу овие две репрезентации со почеток од 11. часот.

Селекторот на младата селекција на Македонија, Астрит Мерко за двете контролни против Црна Гора средби се одлучи да ги повика следните фудбалерки:

ГОЛМАНИ:

Кристина Павловска   Шкендија

Миа Петровска   Богум, Германија

ОДБРАНА:

Матеа Блажеска   Љуботен

Катарина Петкова   Истатов

Слаѓана Ѓорѓиева   Тиверија

Рона Рустеми   Шкендија

Ева Конева   Истатов

Стефанија Веселинова   Каменица

СРЕДЕН РЕД:

Сара Мена   Ас Јунајтед

Васка Василева   Тиверија

Теодора Далчевска   Ас Јунајтед

Ива Јосифова   Тиверија

Миа Велинова   Скопје

Ана Боризоска   Речича

Никица Трендова   Скопје

НАПАД:

Веса Села   Ас Јунајтед

Билјана Панеска   Тиверија

Ева Андонова   Каменица

Јована Павловска   Цевитана

Женската репрезентација на Македонија до 19 години денеска и официјално ги започна подготовките во Скопје за претстојните два контролни натпревари против селекцијата на Црна Гора.

   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација