Заврши уписот за УЕФА Б Тренерска Диплома

Објавено на 17 Септември, 2018 во Вести, Семинари


Ценатрот за Едукација на ФФМ го заврши упиост на кандидати  за добивање на УЕФА Б тренерска Диплома. Ги информраме сите дека групата е формирана и списокот е потврден и испратен до УЕФА.

По одредување на терминот на првиот семинар сите пријавени кои ги исполнија условите за влез во групата, по електронска пошта ќе ја добијат потребната информација.

Документите и пријавите кои ќе пристигнат дополнително, ќе бидат ставени во групата која ќе стартува со едукација во април, 2019 година.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација