Втора МФЛ - Одреден распоредот на натпревари за сезона 2021/2022

Објавено на 21 Август, 2021 во Втора МФЛ, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во ВТОРА македонска фудбалска лига. 

Натпреварите од првото коло во новата сезона ќе се играат на 25. август, со почеток од 16 часот.

Во продолжение можете да го погледнете распоредот на натпревари за новата сезона.

Втора МФЛ Исток 2021-2022.pdf 

Втора МФЛ Запад 2021-2022.pdf    
   
А репрезентација