Содржини

05.08.2015   Вести

Размена на искуства со Фудбалска федерација на Азербејџан во делот на клубско лиценцирање

Одделението за лиценцирање при Фудбалската федерација на Македонија одржа работен состанок со одделението за лиценцирање на Азербејџанската фудбалска Федерација.

04.08.2015   Вести

„СКОПЈЕ КУП“ втора година по ред организатор на меѓународен младински турнир во фудбал

„Скопје Куп“ во соработка со Град Скопје и Фудбалската федерација на Македонија втора година е организатор на голем меѓународен младински турнир во фудбал „СКОПЈЕ КУП 2015“ кој ќе се одржи во периодот од 5 - 11 август на повеќе стадиони во градот Ско

31.07.2015   Вести

Едукацијата на тренерите е едно од важните прашања за ФФМ. Доделени тренерски лиценци

Тренерската организација и Центарот за едукација при ФФМ денеска го одржаа редовното годишно лиценцирање на тренерите во Прва и Втора МФЛ.

30.07.2015   Вести

Билјана Атанасовски и Ивана Пројковска: Нашите успеси отвораат нови врати

Ивана Пројковска и Билјана Атанасовски, нашите фудбалски судијки кои беа дел од Европските првенства за жени до 17 и 19 години ги споделија впечатоците од неодамна завршените првенства.

28.07.2015   Вести

Трабзонспор го посети гробот на Милошевски

Турскиот гигант Трабзонспор уште еднаш покажа дека голем клуб не значи само да победуваш на терен, туку да си таков и надвор од него. Токму тоа го потврди Трабзонспор, чиj што претставници го посетија гробот на покојниот Петaр Милошевски.

27.07.2015   Вести

Биљана Атанасовски во финалето на Европското првенство за жени до 19 години

Денес со почеток во 18.40 ч. се игра финалниот натпревар од Европското првенство за жени до 19 години во Израел, каде силите ќе ги одмерат Шпанија и Шведска. Натпреварот ќе биде пренесуван во живо на Еуроспорт.

26.07.2015   Вести

Македонија во Група Г со Шпанија и Италија во квалификациите за светското првенство во Русија 2018 година

На вчерашниот ждреб за светското првенство во Русија 2018 година репрезентацијата на Македонија ги доби своите противници од Групата Г: Шпанија, Италија, Албанија, Израел и Лихтенштајн,

Календар
А репрезентација