Следете ја репрезентацијата до 21 год. во живо од Анталија Купот

Објавено на 22 Март, 2019 во Вести, До 21 год


Натпреварите на Македонија до 21 година во Турција како дел од силниот „Анталија Куп“ на кои покрај нашата млада селекција ќе учествуваат репрезентациите на Украина до 21 година (22. март), Летонија до 21 година (24. март), Естонија до 21 година (26. март) и Казакхстан до 21 година можете да ги следите во живо на следниот линк:

https://www.dailymotion.com/video/x74j99l  

Нашата репрезентација нема да се соочи со Казакхстан на контролниот турнир во Турција од причина што двете селекции се во иста група од квалификациите за ЕП 2021.   
   
А репрезентација