Седница на Управен одбор на Фудбалска федерација на Македонија

Објавено на 23 Јули, 2021 во Вести


На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки:

- У.О. на ФФМ ја усвои предлог одлуката за измени во системот за натпреварување за Втора МФЛ за натпреварувачка сезона 2022/23;

- У.О. на ФФМ го усвои предлог календарот за натпреварување за натпреварувачката сезона 2021/22 во МФЛ;

- У.О. на ФФМ ги усвои пропозициите за натпреварување за натпреварувачката сезона 2021/22 за: ПРВА МФЛ, ВТОРА МФЛ, пропозициите за Третите лиги, натпреварувањето од Купот на Македонија во сениорска конкуренција, пропозициите за ПРВА ЖМФЛ, ВТОРА ЖМФЛ и пропозициите за Куп натпреварувањето во женски фудбал;

- У.О. на ФФМ ја усвои предложената листа на судии и контролори за натпреварувањата од МФЛ за сезоната 2021/22;

- У.О. на ФФМ ја усвои предложената листа на делегати за натпреварувањата од МФЛ за сезоната 2021/22;
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација