Резултати 21 коло Прва ЖФЛ, 2020/21

Објавено на 05 Април, 2021 во Прва ЖФЛ


По одигрување на натпреварите од 21 коло од Првата Женска Фудбалска Лига за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни

 ЖФК Каменица Саса  - ЖФК Тиверија 1-0

ЖФК  СЦ Истатов 2015 - ЖФК Љуботен  1-3

ЖФК Речица-ЖФК Асс Унитед   1-3

ЖФК Шкупи 2015 -  ЖФК Шкендија  1-6

 ЖФК Кочани -ЖФК Скопје 2014  1-14

 ЖФК  Плачковица -ЖФК Топ Гол 0-3

ЖФК Атлетико - ЖФК Деспина 0-5
   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација