Резултати 20 коло Прва ЖФЛ, 2020/21

Објавено на 01 Април, 2021 во Прва ЖФЛ


По одигрување на натпреварите од 20 коло од Прва Женска Фудбалска Лига за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни:


ЖФК Тиверија-ЖФК Асс Унитед 1-0

ЖФК Љуботен-ЖФК Кочани 13-0

ЖФК Деспина-Прилеп-ЖФК Борец 5-0

ЖФК Шкендија-ЖФК Истатов 3-0

ЖФК Скопје 2014-ЖФК Плачковица 12-0

ЖФК Топ Гол-ЖФК Речица 2-1

ЖФК Каменица Саса-ЖФК Атлетико 3-0 службен резултат


Натпреварите од 21 коло се закажани за Сабота 03 април 2021 година.
   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација