Резултати 19. коло Прва ЖФЛ

Објавено на 29 Март, 2024 во Вести


На 28 и 27 март беа одиграни натпреварите од 19. коло во рамките на Првата Женска Фудбалска Лига за натпреварувачката сезона 2023/2024. 

Резултатите се следни:

Речица - Топ Гол   1:1

Тиверија - Љуботен   1:4

Каменица Саса - Ас Јунајтед   2:0

Шкендија - Цевитана   6:0

Скопје - Истатов   1:2
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација