Распоред на третиот круг натпревари во Прва МФЛ

Објавено на 06 Март, 2024 во Прва МФЛ, Вести


По комплетирањето на 22. коло од Првата македонска фудбалска лига, го добивме и официјалниот распоред за остатокот од сезоната во домашен фудбал. 

Последната третина од првенството ќе стартува на 10 март, кога ќе се одиграат натпреварите од 23. коло. 

Сезоната официјално ќе заврши со 33. коло кое ќе се одигра на 19. мај, по што ќе биде познат новиот шампион на Македонија, како и клубовите кои ќе обезбедат учество во европските купови и екипите што ќе се преселат директно во Втората лига.

Комплетниот распоред за преостанатите единаесет кола во Првата македонска фудбалска лига:

Прва МФЛ - трет круг.pdf    
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација