Распоред на финалните натпревари од Купот на Македонија

Објавено на 08 Мај, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Во девет категории почнувајќи со футсал финалето на 12. мај, а завршувајќи на 30. мај со финалето во женска конкуренција ќе ги добиеме победниците во Купот на Македонија.

Сениорското финале меѓу Пелистер и Шкендија, како што е познато, ќе биде одиграно на 23. мај на стадионот „Младост“ во Струмица со почеток во 20:00 часот.

ФУТСАЛ

ГЕМИЏИИ 1903 – ЈУВЕНТУС СЕРАВА

12.05.2018

19:30 часот

Спортска сала, ГОСТИВАР

МЛАДИНЦИ

РАБОТНИЧКИ - ШКЕНДИЈА

15.05.2018

17:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

КАДЕТИ

ШКЕНДИЈА -ПЕЛИСТЕР

15.05.2018

10:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

ПИОНЕРИ

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ВАРДАР

16.05.2018

17:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

Помлади ПИОНЕРИ

ШКЕНДИЈА - РАБОТНИЧКИ

16.05.2018

10:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

ПЕТЛИЊА

МИЛАНО КУМАНОВО - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

17.05.2018

17:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

Помлади ПЕТЛИЊА

ВАРДАР - ШКЕНДИЈА

17.05.2018

10:00 часот

„Билјанини Извори“, ОХРИД

СЕНИОРИ

ПЕЛИСТЕР - ШКЕНДИЈА

23.05.2018

20:00 часот

Стадион „Младост“, СТРУМИЦА

СЕНИОРИ - ЖЕНИ

ДРАГОН 2014 - ТИВЕРИЈА

30.05.2018

17:00 часот

Градски стадион, ПЕХЧЕВО
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација