Промена на главен судија на мечот Кожуф - Пелистер од 2 МФЛ

Објавено на 15 Септември, 2023 во Вести


Судиската комисија во рамки на Фудбалската федерација на Македонија праќа информација за промена на главен судија на натпреварот ФК Кожуф - ФК Пелистер од 5. коло во Втора МФЛ. 

Поради здравствени причини (сипаници), првично делегираниот главен судија Александар Урошевиќ е заменет со Стојан Трпчевски. 


   
   
Актуелности

20.05.2024    Вести

31 финале во Купот на Македонија. Тиквеш и Воска Спорт во битка за својот прв трофеј

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МКТickets....

Календар
А репрезентација