Поради лоши временски услови одложени два меча од Втора МФЛ

Објавено на 25 Ноември, 2023 во Вести


Натпреварите ФК БЕСА - ФК ТЕТЕКС и ФК СКОПЈЕ - ФК ОСОГОВО од 13. коло во Втора МФЛ кои требаше да се одиграат денеска, се одложуваат поради лоши временски услови и обилен дожд за 27. ноември (понеделник) од 13:00 часот.    
   
А репрезентација