Официјален тренинг на Македонија до 21 пред дуелот со Шведска

Објавено на 25 Март, 2024 во Вести, До 21 год


Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска го одработи последниот официјален тренинг на националната арена „Тодор Проески" пред утрешниот дуел со Шведска во рамките на квалификациите за пласман на ЕП 2025 година.

Во претходното коло, избраниците на селекторот Драги Канатларовски, на домашен терен издвојуваа победа над селекцијата на Гибралтар со 1:0. Шведската селекција во пријателски натпревар славеше убедлива победа со 6:1 над Кипар.

За потсетување, во првото коло од овој квалификациски циклус, избраниците на селекторот Драги Канатларовски успеаа да го совладаат утрешниот противник на гостински терен.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација